Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Budownictwo

Płyty na podjazd – granitowy dywan przed domem

Płyty na podjazd – granitowy dywan przed domem

W naszych czasach modnym wykończeniem przydomowych nawierzchni stały się duże płyty podjazdowe. Występują one w wielu wersjach i odmianach. Obecnie na naszym rynku mamy do dyspozycji płyty betonowe, granitowe oraz grysowe i każda z nich ma wiele zalet. Przede wszystkim są wytrzymałe, trwałe, porządkują przestrzeń i pasują do każdego otoczenia. Poza tym czyści się je o wiele prościej niż kostkę kamienną.

Materiał o różnorodnym zastosowaniu

Jeśli zdecydujemy się zakupić płyty na podjazd, to warto wybierać tylko te produkty, które posiadają oznaczenie, że zastosowano w nich materiał brukowy do układania na podjazdach. Warto przy okazji zorientować się, jak ciężkie pojazdy będą mogły po nich przejechać. Niektóre płytki wytrzymują ciężar do 3,5 tony. Są jednak produkty, które mogą znieść większy nacisk. Wszystko będzie zatem zależało od tego, jaki typ pojazdów będzie się poruszał po naszym podjeździe. Płyty podjazdowe odznaczają się dużą twardością i wysoką mrozoodpornością. Ich powierzchnia powinna być szorstka, dzięki czemu stworzymy przy domu strefę antypoślizgową. Warto pamiętać, że z tego rodzaj materiału można ułożyć również stopnie schodów, podesty i ścieżki ogrodowe.

Wielkość dostosowana do potrzeb

Wybór płyt wielkoformatowych na naszym rynku jest dosyć spory. Mamy do dyspozycji produkty o różnych kolorach formach i sposobach wykończenia powierzchniowego. Jeśli chodzi o ubarwienie, to przeważają kolory naturalne, to znaczy różne odcienie szarości, beże i czernie. W sprzedaży można też spotkać płyty na podjazd, których powierzchnia jest pokryta szlachetnym kruszywem. Jeśli chodzi o produkty z betonowych prefabrykatów, to warto pamiętać, że normy budowlane dopuszczają płyty o maksymalnej długości do 100 cm. Natomiast grubość będzie zależała od jej długości. Jeśli po naszym podjeździe będą poruszać się ciężarówki, grubość płyt musi być dostosowana do siły nacisku pojazdu.

Szeroka gama kolorystyczna

W naszych warunkach klimatycznych świetnie się sprawdzają płyty na podjazd z granitu. Jest to materiał całkowicie mrozoodporny i mało nasiąkliwy. Zazwyczaj wykorzystuje się wyroby o grubości 8 cm. Jeśli przewidujemy, że na naszą posesję będą wjeżdżać ciężkie pojazdy, to warto zastosować grubość 10 cm lub większą. Przy tym najlepiej zakupić szorstką antypoślizgową nawierzchnię. Uzyskuje się ją dzięki odpowiedniej obróbce. W zależności od pochodzenia wybrane przez nas płyty granitowe mogą posiadać różnoraką barwę. Niektóre są szare w odcieniach od jasnego do ciemnego. Inne przybierają kolor brązu, beżu lub czerwieni.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.