Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Budownictwo

Orynnowanie a efektywna powierzchnia dachu

Orynnowanie a efektywna powierzchnia dachu

Z naszych obserwacji wynika, że wielu z naszych czytelników to osoby, które podjęły decyzję o budowie od podstaw lub też całkowitej modernizacji posiadanej przestrzeni mieszkalnej, poszukujące idealnych rozwiązań wykończeniowych. Wiadomo bowiem, że nawet najpiękniejszy oraz utrzymany w najciekawszym dla oka stylu dom musi także spełniać podstawowe zadania użytkowe, jak na przykład – odprowadzać nadmiar wody z dachu w sposób wydajny i bezproblemowy dzięki zaimplementowanemu w tym celu wysokiej jakości orynnowaniu dostarczanemu przez producentów cieszących się doskonałą renomą na rynku.

Okazuje się jednak, że jeżeli pragniemy orynnowanie zamocować pod dachem samodzielnie, musimy wziąć pod uwagę wartość określaną w branży mianem efektywnej powierzchni dachu. To właśnie od niej zależy, jak dużą liczbę rynien, elementów łączących, rur spustowych oraz im podobnych komponentów będziemy potrzebować, aby w sposób efektywny usuwać do studzienki lub innego zbiornika wodę spływającą z dachu po silnych opadach deszczu lub też na skutek stopniowego roztapiania zalegającego na jego powierzchni śniegu i lodu.

Zanim więc przystąpimy do jakichkolwiek prac remontowych lub budowlanych, konieczne jest dokonanie możliwie jak najdokładniejszych obliczeń. Pod uwagę należy wziąć między innymi wysokość od podstawy do zwieńczenia dachu, jak również – odległość od szczytu dachu do miejsca jego zakończenia. Da to nam ogólny pogląd odnośnie spadu oraz powierzchni dachu, co z kolei pozwoli w o wiele bardziej optymalny sposób dobrać do niego orynnowanie, które to spełniać będzie nasze oczekiwania. Eksperci informują, że dającym najlepsze rezultaty wzorem na obliczenie efektywnej powierzchni dachu jest skorzystanie z wzoru (A/2 + B) x C, gdzie A równe jest wysokości od podstawy do zwieńczenia dachu, B to odległość od szczytu do zakończenia omawianej powierzchni, natomiast C – jej długość. Pozwoli nam to wyliczyć pożądaną wartość w metrach kwadratowych. 

Pomimo, że zadanie to wydawać się może nieskomplikowane, to dla osób niezaznajomionych ze specyfiką prac budowlanych oraz wykończeniowych może okazać się nad wyraz wymagające. Konsumenci mogą także nie chcieć samodzielnie przeprowadzać pomiarów, obawiając się że nieprawidłowe założenia lub też niedopatrzenia mogą negatywnie przełożyć się na późniejszej efektywności zaimplementowanego systemu orynnowania. W takim przypadku najlepszym z rozwiązań będzie bez wątpienia zwrócenie się o pomoc do ekspertów, którzy to na kładzeniu rynien dosłownie „zjedli zęby”, dzięki czemu będą oni w stanie w ciągu kilku krótkich minut obliczyć efektywną powierzchnię dachu oraz posłużyć nam pomocnymi poradami odnośnie tego, jaki typ, ilość oraz markę rynien wybrać, aby nie tylko cieszyły one oko jak najdłużej, ale także – a może przede wszystkim – nad wyraz skutecznie odprowadzały z dachu nadmiar wody oraz ewentualnych zalegających na nim zanieczyszczeń. Jeżeli chcieliby Państwo, by zadania tego podjęli się przedstawiciele naszego przedsiębiorstwa, serdecznie zapraszamy do kontaktu mailowego lub też telefonicznego! 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.