Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Ocieplanie domu – dlaczego jest tak ważne?

Ocieplanie domu – dlaczego jest tak ważne?

Uciekające ciepło jest sporym problemem dla właścicieli domów. Wiąże się to ze znacznie wyższymi kosztami ogrzewania budynku, dlatego warto jak najszybciej się tej wady pozbyć. Sposobów na to jest wiele, ponieważ obecnie dostępne są różne metody ocieplania. Jaką wybrać i dlaczego tak ważne jest, aby nie odkładać tego na później?

Zadbaj o swój komfort i zacznij oszczędzać na ogrzewaniu

Ocieplony dom to gwarancja wysokiego komfortu dla wszystkich jego mieszkańców. Warto zadbać o tę kwestię jak  najszybciej, aby zapewnić sobie wygodę oraz spokój w okresie zimowym. Odpowiednio ocieplone ściany budynku nie tylko nie będą przepuszczać do środka mroźnego powietrza  z zewnątrz. Dobrze wykonana warstwa termoizolacyjna to także sposób na uniknięcie uciekania ciepłego powietrza poza ogrzewane pomieszczenia.  Dzięki temu we wnętrzu będzie ciepło i przyjemnie, a straty cieplne będą ograniczone do minimum.

Solidna i trwała warstwa termoizolacyjna przyczyni się do tego, że koszty związane z ogrzewaniem będą znacząco niższe. Jeśli ciepłe powietrze nie będzie przedostawać się na zewnątrz, to w środku będzie panowała komfortowa temperatura przez dłuższy czas. Dzięki temu zużycie paliwa opałowego będzie zdecydowanie mniejsze. To z kolei przełoży się na niższe koszty ogrzewania domu lub innego budynku w okresie jesienno-zimowym oraz wczesną wiosną. Ocieplanie domu to rozwiązanie ekologiczne oraz ekonomiczne.

Postaw na nowoczesną i trwałą metodę ocieplania

Obecnie dostępne są bardzo  różne metody ocieplania budynków. Dużą popularnością cieszą się nadal metody tradycyjne, czyli wykorzystanie wełny mineralnej lub styropianu. Są to rozwiązanie stosunkowo wydajne, jednak niestety przy ich wykorzystaniu często powstają mostki termiczne. Łączenia poszczególnych elementów nigdy nie są też idealnie szczelne, co może prowadzić do uciekania części ciepłego powietrza na zewnątrz.

Ciekawym rozwiązaniem, które zyskuje coraz większe grono zwolenników, jest ocieplanie domu pianką poliuretanową. To innowacyjna metoda, która polega na pokryciu ścian budynku jednolitą warstwą piany PUR metodą natryskową. To rozwiązanie nie tylko pozwala na ograniczenie ilości odpadów ze względu na brak konieczności docinania różnych elementów. To także opcja, która do minimum ogranicza powstawanie mostków termicznych i zapewnia brak łączeń. Dzięki temu warstwa izolacyjna idealnie przylega do podłoża i zapewnia doskonałą ochronę przed uciekaniem ciepła.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.