Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Wnętrza

Jakie będą najlepsze meble do pokoju naszych pociech?

Jakie będą najlepsze meble do pokoju naszych pociech?

Pokój dziecięcy musi być nie tylko funkcjonalny, ale też zachęcać maluchy do rozwoju i zapewniać im spokojny sen. Dlatego wybór odpowiednich mebli wcale nie jest łatwy. Tym bardziej jeśli zależy Ci na solidnym wyposażeniu, które zachwyci Cię uroczym wyglądem. Przekonaj się zatem, jakie są najlepsze meble do pokoju Twojej pociechy!

4 zasady wyboru mebli do pokoju dziecięcego

Solidny i bezpieczny materiał

Pierwsza zasada, dzięki której wybierzesz odpowiednie wyposażenie dla pokoju najmłodszych, dotyczy właściwego materiału. Przede wszystkim musi być solidny, a do tego bezpieczny. Dlatego dla Twojej pociechy najlepszym rozwiązaniem są odpowiednie dziecięce meble drewniane. W końcu to ekologiczne tworzywo, które jest też bardzo uniwersalne. Po prostu sprawdzi się zarówno u niemowląt, jak i u starszych dzieci. Poza tym drewno jest odporne na liczne uszkodzenia mechaniczne, więc szafa, łóżko czy biurko doskonale poradzą sobie nawet z naprawdę energicznymi zabawami.

Bajkowy, a zarazem uniwersalny wygląd

Białe, naturalne, kolorowe lub wielobarwne meble – każda z tych opcji doskonale sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Choć najlepiej prezentuje się wyposażenie dopasowane do ogólnego wystroju wnętrza i wieku malucha. W przypadku najmłodszych postaw na prawdziwie bajkowy wygląd, bo to właśnie on zapewnia bezpieczeństwo, pobudzi wyobraźnię, a zarazem zachęci do zabawy i nauki. Dlatego zdecyduj się na meble na wyższych nóżkach w stylu ludwikowskim, modele z delikatną sztukaterią bądź po prostu szafy, łóżka czy stoliki z ozdobnymi malunkami. Pamiętaj jednak o tym, aby wyposażenie miało dość uniwersalny wygląd. Dzięki temu sprawdzi się nawet wtedy, gdy maluch nieco podrośnie lub będzie dzielić pokój z rodzeństwem. 

Praktyczne rozwiązania

Wyposażenie w pokoju dziecięcym musi być funkcjonalne. Dlatego wybierz łóżko z wysuwanymi szufladami, gdzie schowasz pościel lub rzadziej używane zabawki. Zwróć również uwagę na to, ile półek znajduje się w szafie, a także, jak wiele miejsca zajmie w pokoju. W końcu potrzebna jest też przestrzeń do zabawy, stołu bądź biurka, gdzie dziecko będzie się uczyć i bawić.

Meble, które rosną razem z dzieckiem

Sypialnia Twojej pociechy powinna być nie tylko dostosowana do jego wieku, ale też rosnąć razem z nim. Zatem wybierz meble, które są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się zarówno u niemowlaka, jak i u przedszkolaka. W sklepach bez problemu znajdziesz takie sprytne rozwiązania. Szczególnie popularne są rozsuwane łóżka – one mogą służyć dziecku przez wiele lat, bo z łatwością dopasujesz je do wzrostu malucha. 

Udostępnij