Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Budownictwo

Jaki klej powinieneś wybrać do murowania?

klej do murowania

O trwałości i solidności konstrukcji domu w dużej mierze decyduje sposób murowania ścian. Jeśli wybierzemy złą technikę lub nieodpowiedni materiał, mur szybko zacznie pękać, a to w najlepszym razie doprowadzi do kosztownych napraw, w najgorszym zaś – do katastrofy budowlanej. Dlatego takie prace powinna zawsze wykonywać kompetentna osoba przy użyciu dobrej jakości materiałów budowlanych. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku między innymi dobór kleju.

Dlaczego warto sięgać po kleje do murowania?

Zaprawa służąca do trwałego łączenia elementów budowlanych może być wykonana z cementu, piany poliuretanowej lub wspomnianego wcześniej kleju. Każde z tych spoiw ma swoje wady i zalety, a także nieco inne zastosowanie. Klej sprawdza się głównie w przypadku betonu komórkowego i szlifowanych pustaków ceramicznych. Jego największym plusem są wyjątkowe walory izolacyjne. Klej do murowania ma też tę zaletę, że jest stosunkowo niedrogi, a przy tym zapewnia ekstremalną przyczepność.

Jak wybrać dobry klej do murowania?

Wybierając klej do murowania warto zwracać uwagę na skład. Dobry klej do murowania musi zawierać polimery hybrydowe – bez tego nie zapewni niezbędnej siły łączenia, a co za tym idzie, nie zagwarantuje również trwałości wykonanych prac. Polimery odpowiadają także za odporność spojenia na mróz i wilgoć oraz wibracje i drgania. Jednym z przykładów takiego polimerowego kleju do murowania jest klej montażowy Soudal, bardzo popularny w branży budowlanej.

Gdzie kupić dobry klej do murowania?

Kleje do murowania można znaleźć w każdym sklepie budowlanym, zarówno stacjonarnym, jak i internetowym. Więcej informacji o tego typu klejach m.in. porad, znajdziecie również na portalu tosieklei.pl. Niestety w sklepach stacjonarnych ich wybór nie jest zwykle zbyt duży, najczęściej dostępne są tam tylko najtańsze lub najpopularniejsze na rynku marki. Internet daje o wiele większe możliwości wyboru, w dodatku pozwala robić zakupy bezpośrednio u producentów, na ich stronach internetowych. W ten sposób możemy kupić choćby wspomniany klej montażowy Soudal, ponieważ marka ta posiada swój oficjalny sklep online otwarty 24/7 dla klientów z całej Polski. Warto skorzystać z tej opcji. To nie tylko oszczędność i wygoda, ale też gwarancja udanych zakupów.

Comment here