Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Ogród

Dlaczego panele ogrodzeniowe ocynkowane to idealny sposób ogradzania działki?

Dlaczego panele ogrodzeniowe ocynkowane to idealny sposób ogradzania działki?

Ogrodzenie panelowe zyskuje na popularności już nie tylko w obiektach publicznych czy przemysłowo-handlowych, ale również wśród klientów indywidualnych. Ci chcą, aby ich ogrodzenie wytrzymało długie lata i cieszyło oko niebanalną estetyką. Jeżeli chcemy mieć trwałe panele, odporne na oddziaływanie warunków atmosferycznych to warto postawić na panele ogrodzeniowe ocynkowane. Dlaczego?

W tym tekście postaramy się wskazać dlaczego panele ogrodzeniowe ocynkowane radzą sobie z wysokimi temperaturami, deszczem czy opadami śniegu, ile kosztują takie systemy i dla kogo są przeznaczone!

Czym są panele ogrodzeniowe ocynkowane?

Ogrodzeniowe panele to trwałe i wykonane ze stalowych prętów elementy, służące do montażu określonego ogrodzenia na działce różnego typu. Ocynkowana konstrukcja płotów pokryta jest stosunkowo grubą warstwą cynku.

Jaka jest jego rola? Ten chroni przed korozją i zabezpiecza strukturę prętów przed zgubnym wpływem warunków atmosferycznych. Oznacza to, że dzięki warstwie cynku płot nie będzie degradował się pod wpływem ekstremalnie niskich i wysokich temperatur, roztapiającego się śniegu albo intensywnie padającego (szczególnie kwaśnego) deszczu.

Ile kosztują panele ogrodzeniowe ocynkowane?

Koszt ocynkowanych wersji paneli ogrodowych z warstwą cynku różni się w zależności od wielkości jednego panelu oraz grubości prętów z jakich został on wykonany. Warto mieć to na uwadze, wyceniając koszt stworzenia całego ogrodzenia. Nie zawsze musimy sięgać po najgrubsze pręty panelowe, by zaoszczędzić pewną kwotę.

Grubsze pręty, z większą warstwą cynku powinniśmy zamontować w przypadku, gdy ogrodzenie będzie poddawane dużo większym obciążeniom – świetnie sprawdzi się m.in. w działkach przemysłowych. Z kolei dla budownictwa mieszkalnego nie ma konieczności stosowania aż tak grubych prętów.

Dla kogo przeznaczone są takie panele?

Z ocynkowanych paneli korzystają szczególnie przedsiębiorcy, którzy posiadają hale produkcyjne, magazynowe, sklepy i inne budynki firmowe. Panelowe, ocynkowane ogrodzenie to również sposób na zamknięcie obiektów użyteczności publicznej czy prywatnych osiedli mieszkaniowych stawianych przez deweloperów.

Podkreślmy jednak, że coraz więcej prywatnych użytkowników sięga po ogrodzenie panelowe ocynkowane, aby długo cieszyć się estetycznym i mocnym płotem. Jego zaletą w tym przypadku jest również relatywnie niska cena (wypadająca świetnie w stosunku do jakości) oraz prostota montażu.

Udostępnij