Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Czy warto wybrać meble kuchenne na wymiar?

Czy warto wybrać meble kuchenne na wymiar?

Ważną decyzję podczas urządzania domu lub mieszkania stanowi wybór odpowiednich mebli do kuchni. Choć zakup zestawu modułowego  jest łatwiejszy i tańszy od zamówienia kuchni na wymiar, to rozwiązanie nie zawsze się sprawdza. Zwykle niższa cena idzie w parze z mniejszą swobodą korzystania i większą awaryjnością, która w dłuższej perspektywie niesie z sobą dodatkowe koszty związane z koniecznością napraw czy wymiany nieodpornych na uszkodzenia elementów. Kuchnia stanowi serce domu, więc należy szczególnie zbadać o jej estetykę i funkcjonalność.

Meble kuchenne na wymiar – sposób na idealne zagospodarowanie przestrzeni

Wybór kuchni na wymiar gwarantuje pełną swobodę w aranżacji wnętrza. Dzięki temu można cieszyć się pięknymi szafkami wykonanymi zgodnie z indywidualnym projektem. Często skorzystanie z usług stolarza nie jest fanaberią, ale koniecznością. To jedyne rozwiązanie w przypadku wymagających przestrzeni tj. poddasza ze skosami, małe metraże, w których każdy milimetr jest na wagę złota lub wnęki. Stanowi ostatnią deskę ratunku, gdy trzeba zagospodarować kłopotliwe miejsca np. szpary, czy rury instalacyjne. Wówczas wystarczy zaprojektować szafkę o niestandardowych wymiarach, by zapomnieć o tych szpecących elementach. Meble kuchenne na wymiar sprawdzają się także w dużych wnętrzach. Przy ich pomocy można wykorzystać cały zasób pomieszczenia, umieszczając w nim dodatkowe schowki czy szuflady do przechowania nawet rzadziej używanych przyrządów. Dzięki temu nie będzie trzeba chować ich w spiżarce lub piwnicy. Jednym z przedsiębiorstw realizującym takie zamówienia jest firma 3TOP. Z jej ofertą można zapoznać się pod adresem https://3top.pl/.

Kuchnie na wymiar tworzą jednolite wnętrze

Za sprawą mebli kuchennych na wymiar można w prosty sposób stworzyć spójną aranżację przestrzeni. Wystarczy uzupełnić projekt o elementy zabudowy urządzeń AGD tj.:

  • pralka,

  • lodówka,

  • okap,

  • zmywarka

  • mikrofalówka.

Szafki zakrywające te sprzęty nie będą sprawiać kłopotów w eksploatacji, a także nie ograniczą dostępu do ukrytych części w przypadku konieczności dokonania napraw. Warto wiedzieć, że kuchnie na wymiar można z powodzeniem wyposażyć w dodatkowe elementy podnoszące jej funkcjonalność np. sortowniki na śmieci czy narożne kosze.

Gwarancja najwyższej jakości

W przeciwieństwie do produkowanych masowo gotowych zestawów modułowych, kuchnie na wymiar są wykonywane starannie i precyzyjnie z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Ich blaty i fronty są wyjątkowo trwałe, dzięki czemu będą cieszyły oko długie lata. Prowadnice oraz zawiasy cechują się dużą odpornością na uszkodzenia, nawet gdy będzie się nimi posługiwać w nieostrożny sposób. W szafkach wykonanych na zamówienie można przechowywać sprzęty o wadze do 50 kg bez obaw o odkształcenia dna. Popularnymi rozwiązaniami stosowanymi w nowoczesnych meblach kuchennych na wymiar stały się również hamulce i systemy cichego domykania. Za ich sprawą fronty nie będą trzaskać o korpusy, a rodzice małych dzieci mogą przestać się bać, że ich pociechy przez przypadek przytrzasną sobie palce.

Meble kuchenne na wymiar – cena

Koszt kuchni na wymiar zależy od wielu czynników. Składają się na niego m.in. gabaryt, rodzaj surowców, z których zostaną wykonane oraz ich jakość. Oczywiście można skorzystać z bardziej ekonomicznych rozwiązań np. płyty wiórowej zamiast płyty MDF jako materiału na fronty szafek. Ze względu na to, że meble kuchenne są narażone na szkodliwy wpływ pary wodnej, promieniowania słonecznego czy uderzeń, lepiej zdecydować się na droższą opcję, która daje gwarancje trwałości i możliwość renowacji w przyszłości.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij